Masáž miminek a malých dětí

Speciální masáže primárně působí na PSYCHICKÝ vývoj dítěte, dává pocit klidu, pohody a bezpečí. Dotyková terapie upevňuje vztah s miminkem, masáž se tedy může stát výborným každodenním rituálem rodičů s miminky a dětmi.

Velmi důležité je miminko na masáž připravit a provádět masáž jedině, je-li miminku či dítěti skutečně příjemná a pouze po dobu, kdy je miminko ochotné masáž přijímat.

My i děti se naučíme relaxovat, soustředit se, děti budou s námi lépe spolupracovat, zlepší se jejich spánkový rytmus a protože s láskou masáží pečujeme o jejich tělo i duši, budou odolnější vůči nemocem a škodlivým vlivům okolního prostředí. Stanou se klidnějšími a budou schopny vědomě vnímat a sdílet energii mezi matkou, otcem a dítětem. Fyziologicky se stimuluje a zlepšuje krevní oběh, což má vliv na rozvoj všech tkání a činnost orgánů. V souvislosti se stimulací krevního oběhu se zlepšuje podpora dýchání, celý organismus je dobře okysličován, podporuje se rozvoj hrudníku a správné držení těla. Stimulujeme pokožku a jednotlivé nervy a jejich zakončení, aktivizujeme větší počet nervů, a tím posilujeme i hmat.

 

Účinky masáže

  • pozitivní vliv na svalovou soustavu, zlepšení pružnosti svalů a kloubů, koordinace pohybů.
  • příznivě je ovlivněno také trávení a vyprazdňování miminka
  • posiluje se dýchací a nervový systém
  • pozitivně ovlivňují psychický vývoj dítěte

 

Délka trvání masáže

  • cca 10 – 20 minut (dle rozpoložení miminka či dítěte)

 

Opakování masáže

  • krátkou masáž (do 10ti minut) je možné provádět denně (dle zdravotního stavu a rozpoložení miminka či dítěte)